Kineziterapija prieš priekinio kryžminio raiščio operaciją

Labai trumpai ir glaustai apie tai kas svarbiausia, patyrus kryžminių raiščių traumą

KINEZITERAPIJA PRIEŠ OPERACIJĄ

12/18/20223 min read

Kryžminių raiščių rekonstrukcija - nėra labai paprasta operacija, todėl ir reikia žinoti kas pacientų laukia, kaip elgtis prieš ją ir po jos. Tai reikšmingai pagerina galutinį rekonstrukcijos rezultatą ir yra komandinis darbas. Turint galvoje, kad į namus dažniausiai reikia vykti tą pačią dieną po operacijų, tai yra labai svarbu.

  • Darbas su kineziterapeutu prieš operaciją ne tik sustiprins jūsų kūną; jis taip pat pagerins jūsų psichologinę būseną, kineziterapeutas paaiškins ko tikėtis po operacijos ir išmokys kaip reikės elgtis po operacijos.

  • Pavyzdžiui, kineziterapeutas padės jus paruošti jums kaip po operacijos įsėsti į automobilį, judėti namuose, apsitarnauti save pirmomis savaitėmis po kryžminių raiščių rekonstrukcijų.

  • Kineziterapeutas taip pat gali rekomenduoti pagalbinius prietaisus, kurių jums gali prireikti po operacijos, pavyzdžiui, CPM pasyvių judesių lavinimo aparatas ar tinkamas įtvaras.

Pratimai, kurie yra neatsiejama kineziterapijos plano dalis prieš operaciją padeda:

  • Mažinti su kelio sąnariu susijusį skausmą ir uždegimą

  • Atkurti kelio sąnario amplitudę

  • Pagerinti pažeisto kelio sąnario raumenų kontrolę

  • Normalizuoti kelio sąnario judesių steriotipus prieš operaciją

  • Pagerinti savijautą ir padidinti kūno rengybos lygį

Kaip tai atliekama?

Vienas iš esminių kineziterapijos vaidmenų prieš kryžminio raiščio rekonstrukciją yra padėti pagerinti arba atstatyti kelio sąnario judesių amplitudę po tokios sunkios traumos. Yra žinoma, kad kelio sąnario judesių amplitudės apribojimai labai pablogina galutinį rezultatą ir labai prailgina reabilitacijos laiką. Visa tai atliekama įvairių mobilizacinių technikų, bei pratimų deriniu. Reguliariai atlikdami šias procedūras, galite tikėtis reikšmingo kelio sąnario judesių pagerėjimo vos per kelias savaites! Tai padės užtikrinti, kad jūsų raumenys nesustingtų ir neatrofuotų gijimo metu. Kineziterapija ne tik pagerina kelio sąnario judesių mobilumą, bet ir padeda išvengti raumenų atrofijos (raumenų nykimo) po kryžminių raiščių traumos, išlaikant juos stiprius naudojant įvairias kineziterapijos metodikas. Kineziterapeutas visada patars, kokie pratimai yra geriausi kiekvienam pacientui, atsižvelgiant į konkrečią jo būklę.

Įvykus priekinio kryžminio raiščio traumai https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC9107547/ labai svarbu tinkamai pasiruošti operacijai, jeigu jos tikrai reikia. Tai palengvins ir pagreitins visą reabilitacinį laikotarpį po kryžminio raiščio rekonstrukcinės operacijos http://biomechanics.iauh.ac.ir/article-1-197-en.html ir sumažins pooperacinių komplikacijų bei pakartotinų kryžminių traumų riziką.

KINEZITERAPIJA PRIEŠ OPERACIJĄ, kam ji reikalinga?

Kineziterapijos tikslai prieš operaciją

Kryžminių raiščių traumos dažnai yra sudėtingesnės, lyginant su kitomis, pavyzdžiui meniskų traumomis, todėl dažnai po kryžminių raiščių traumos ima spazmuoti raumenys. Tai gali būti ne tik skausminga, bet ir riboti kelio sąnario judesius. Kineziterapeutas naudodamas įvairias manualines technikas ar pasitelkdamas tam skirtus prietaisus gali padėti sumažinti tokius raumenų spazmus, tai užkirsti kelio sąnario judesių praradimą. Atsižvelgiant į konkrečią situaciją, gali būti naudojamas ir rankinių metodų derinys (pvz., minkštųjų audinių mobilizacinės technikos), ir elektrostimuliacija ar raumenų volavimas bei kitos kineziterapijos technikos.

Atsižvelgdamas į konkrečią situaciją, kineziterapeutas paskirs pratimus, kurie, padės padidinti raumenų jėgą ir kelio sąnario stabilumą, rekomenduos jums konkrečių raumenų tempimo pratimų. Kineziterapeutas stebės, kaip jūsų kūnas reaguoja į skirtingus jo paskirtus pratimus. Tarkime, kad atliekant pratimą jaučiamas kelio sąnario diskomfortas ar skausmas. Tokiu atveju tikėtina, kad tam tikros rūšies judesiai netinka prie jūsų patirtos kryžminių raiščių traumos. Todėl, individualiai parinkti kineziterapiniai pratimai atneš geriausią rezultatą.

Ar kineziterapija gali padėti atsistatyti po kryžminių raiščių traumos?